Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 listopada 2023 r. zmarła

Śp. Prof. dr hab. Irena Matławska,

wieloletni Kierownik Katedry i Zakładu Farmakognozji UMP. Pełniła funkcję Pełnomocnika Rektora ds. kontaktów z uniwersytetami medycznymi w Grodnie i Witebsku, członka Grupy Eksperckiej ds. farmakognozji przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, członka Zarządu Sekcji Fitoterapii PTL. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i medalem „Za zasługi w rozwoju Witebskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego”.

Doskonały naukowiec, zasłużony nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń farmaceutów.

Msza św. odprawiona zostanie w dniu 4 grudnia 2023 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 w Kościele pw. Św. Józefa, ul Agrestowa 19, 61-307 Poznań (Szczepankowo), ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 12.00 na cmentarzu parafii Kościoła pw. Św. Andrzeja Apostoła przy ulicy Gospodarskiej w Poznaniu  (Spławie).

Rodzinie Pani Profesor składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Dziekan, Prodziekani i Społeczność Wydziału Farmaceutycznego