Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Polskie Towarzystwo Studentów Oddział Poznań jest organizacją zrzeszającą ponad 150 przyszłych farmaceutów studiujących na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Nasza działalność polega na promowaniu idei opieki farmaceutycznej poprzez akcje profilaktyczne oraz edukacyjne. Regularnie uczestniczymy w akcjach ogólnopolskich takich jak Skonsultuj z Farmaceutą czy Antybiotykoterapia pod lupą farmaceuty.

Nasz oddział bierze aktywny udział w Ogólnopolskim Konkursie Opieki Farmaceutycznej, Ogólnopolskim Konkursie Receptury Aptecznej oraz Ogólnopolskim Konkursie Umiejętności Klinicznych. Integrujemy się ze studentami farmacji z całego kraju podczas Wigilii PTSF i Kongresu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, który w 2019 r. odbył się w Poznaniu.

W ciągu roku akademickiego organizujemy liczne wykłady oraz szkolenia z dziedziny nauk farmaceutycznych i medycznych. Nauczamy również umiejętności miękkich, niezbędnych podczas przyszłej pracy w aptece i przemyśle farmaceutycznym. Jako członkowie European Pharmacy Students Association oraz International Pharmacy Students Federation wyjeżdżamy na praktyki zagraniczne i wymiany studenckie. W czasie wolnym organizujemy wyjścia integracyjne i akcje charytatywne.

Chcesz do nas dołączyć? Skontaktuj się z naszym Wiceprzewodniczącym ds. HR – hr.poznan@ptsf.pl

Zapraszamy również na nasze social media:

Instagram: @ptsf_poznan

Facebook: @ptsf.poznan