Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMP

Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMP jest organizacją studencką działającą przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu od 7 lat. Nasza działalność polega na promowaniu kierunku analityka medyczna oraz zawodu diagnosty laboratoryjnego przez akcje profilaktyczne i wydarzenia ogólnopolskie.

Nasze Towarzystwo bierze udział w Ogólnopolskich Debatach Studentów Analityki Medycznej połączonych z konferencjami. W 2018 roku mieliśmy przyjemność organizowania XVII Ogólnopolskiej Debaty. Dajemy również szansę na przetestowanie swoich umiejętności diagnostycznych na Ogólnopolskich Symulacjach Diagnostycznych. W 2019 roku poznańska reprezentacja zajęła w tej rywalizacji 3 miejsce .

Organizujemy wiele akcji mających na celu pomoc innym – jak Świąteczna Zbiórka Słodyczy dla dzieci z domów dziecka – a także wzbogacanie naszej wiedzy i umiejętności – wykłady otwarte, kursy, szkolenia. Poświęcamy też czas na integrację na jedynych w swoim rodzaju Analitycznych Mikołajkach oraz Analitycznym Grillu.

Jeśli chcesz do nas dołączyć zapraszamy do kontaktu przez maila: stdl.ump@gmail.com lub przez social media:
Facebook: @StudenckieTowarzystwoDiagnostowLaboratoryjnychUMP
Instagram: @stdl_ump
Zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.stdl.ump.edu.pl