Informacje dla pierwszych lat studiów - analityka medyczna, analityka kryminalistyczna i sądowa, farmacja, kosmetologia

STUDENCI STUDIÓW STACJONARNYCH – KIER. ANALITYKA MEDYCZNA, ANALITYKA KRYMINALISTYCZNA I SĄDOWA, FARMACJA, KOSMETOLOGIA

LOGOWANIE DO SYSTEMU WISUS

NUMER SUBKONTA

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wykorzystuje Wirtualny System Usług dla Studenta (WISUS). Numer albumu będzie niezbędny do zalogowania się do powyższego systemu.
Wirtualny System Usług dla Studenta (WISUS), jest dostępny pod adresem www.uczelnia.ump.edu.pl

Informacje niezbędne do logowania:

Użytkownik: s+numer albumu (np. s12345)
Hasło: numer PESEL, z możliwością późniejszej zmiany

NUMER ALBUMU: Informujemy, że po zalogowaniu się do systemu rekrutacyjnego SZANSA, wchodząc w odpowiedni kierunek studiów, następnie w Dom Studencki -> złóż wniosek, a dalej profil osobowy, znajdziecie Państwo zakładkę z numerem swojego albumu.

Będąc użytkownikiem systemu WISUS, będziecie Państwo mieć dostęp do indywidualnego konta bankowego, na które należy przekazywać wszelkie wpłaty na rzecz Uczelni związane z tokiem studiów.

Przydzielone konto zachowa swoją ważność przez cały tok studiów.

Korzystając z systemu WISUS, studenci otrzymują wiadomości na wewnętrzną pocztę elektroniczną.

Uczelniane konto poczty elektronicznej:
Użytkownik: numer albumu @student.ump.edu.pl
Hasło: PESEL, z możliwością późniejszej zmiany

Wszyscy studenci przed rozpoczęciem zajęć realizowanych w formie kontaktowej zobowiązani są do odbycia i zaliczenia kursu on-line "UMP-COVID 19". Kurs dostępny będzie od dnia 25 września na platformie OLAT.

W celu odbioru legitymacji należy dostarczyć do Biura Obsługi Dziekana Wydziału Farmaceutycznego (pokój nr 236) :

dowód wpłaty za legitymację 22,00 zł.  (osoby studiujące już na innym kierunku na UMP oraz absolwenci studiów 1 stopnia Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nie uiszczają opłaty za legitymację)

- podpisane ślubowanie pobierz
- potwierdzenie odbioru legitymacji pobierz,

- zaświadczenie o szkoleniu w zakresie ochrony danych osobowych (szkolenie dostępne w systenie sOLAT)

Po złożeniu kompletu powyższych dokumentów odbiorą Państwo legitymację studencką.

Studenci I lat odbierają legitymacje studenckie wg poniższych terminarzy:

- kierunek: farmacja

- kierunek: analityka medyczna

- kierunek: kosmetologia

- kierunek: analityka kryminalistyczna i sądowa

UBEZPIECZENIE NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków)

Ubezpieczenie od NNW: opłatę w kwocie 40 zł dokonują Państwo na indywidualne subkonto w nieprzekraczalnym terminie do 31.10.2020 r. z dopiskiem: składka na ubezpieczenie zdrowotne NNW 2020/2021, imię i nazwisko, wydział, kierunek studiów, rok studiów.

W systemie ASIA  istnieje funkcja, za pomocą której należy oznaczyć chęć przystąpienia do ubezpieczenia. Aktywowanie powyższej opcji spowoduje automatyczne utworzenie naliczenia z unikalnym tytułem płatności (instrukcja)

Warunkiem niezbędnym do objęcia ubezpieczeniem jest złożenie podpisu na liście (akceptacja Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) u starosty grupy oraz dostarczenie Jemu potwierdzenia dokonanej płatności w terminie do 09.11.2020.