< Cofnij

"Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu"


W dniach 15-16 kwietnia odbyła
się Ogólnopolska Konferencja z cyklu "Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu" połączona z Ogólnopolską debatą studentów kierunku analityka medyczna.

Podczas XI edycji tej konferencji zorganizowanej w dniu 15 kwietnia przez SKN Biosfera przy Katedrze Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej udział wzięli prelegenci z całej Polski, a konferencję uświetniły wykłady Pana Prof. Marcina Nowotnego z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie pt. ,,Mikroskopia elektronowa w reżimie kriogenicznym - rewolucja w biologii molekularnej" oraz Pani Prof. Małgorzaty Borowiak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pt. ,,Jak zrozumieć i wygenerować ludzkie wyspy trzustkowe z komórek macierzystych?"

W dniu 16 kwietnia odbyła się XIX Ogólnopolska Debata Studentów Kierunku Analityka Medyczna zorganizowana przez Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMP (STDL), które w tym roku obchodzi X rocznicę powstania. Podczas debaty omówiono możliwość współpracy STDL z PTDL i KIDL, organizację konkursu LabTest, VII Ogólnopolskich Symulacji Diagnostycznych, Dnia Diagnosty, możliwości ankiety na temat diagnostyki".